Лінда Бак - американська біологиня, лауреатка Нобелівської премії з фізіології або медицини (2004) за дослідження «нюхових рецепторів і організації системи органів нюху». За допомогою методу, розробленому лабораторією Лінди Бак, було показано, що нюхова система використовує комбінаторну схему кодування запахів. Випускниця факультетів фізіології та мікробіології університету ім. Дж. Вашингтона, в якому ж зараз і викладає, починаючи з 2003 року.

Також працює у відділенні науки дослідницького онкологічного центру імені Фреда Хатчінсона у Сіетлі.

Лабораторія Лінди Бак досліджує, як аромати та феромони, виявлені рецепторами в носовій частині, трансформуються та інтерпретуються мозком. Вона та її колеги також досліджують механізми, що лежать в основі старіння та збільшення тривалості життя.

У 2004 році Лінді Бак присуджено Нобелівську премію «за дослідження нюхових рецепторів та організації системи органів нюху».

Вчені відкрили сімейство генів, що генерують протеїни, які вловлюють запахи. Люди та ссавці можуть виявляти тисячі різних смаків та запахів. Вони діють як феромони, стимулюючи певні хімічні реакції чи фізіологічні на рецептори. Роздільна здатність нюхової системи величезна. Бак використовувала комбінацію молекулярних та генетичних інструментів, щоб досліджувати, яким чином ссавці виявляють таку величезну комбінацію молекулярних та генетичних інструментів. Спочатку було визначено ряд рецепторів на молекулярному рівні, а потім досліджувався зв'язок рецепторів із мозком.

Результати досліджень пояснюють, як 1000 рецепторів може розрізняти десятки тисяч різноманітних ароматів. Бак та її колеги показали також, що навіть невеликі зміни у хімічній структурі одоранту призводять до активізації різних комбінацій рецепторів. Саме тому запах октанолу навіює думки про цитрусові аромати, а запах подібної сполуки, октанової кислоти, швидше нагадує запах поту. Було також виявлено, що більша кількість речовини впливає на більший набір рецепторів. Це пояснює варіації сприйняття однієї й тієї ж речовини, якщо його концентрації суттєво різняться, наприклад, індол при високій концентрації пахне гниллю, тоді як його легкий подих відчувається як аромат квітів.

Важлива цитата науковиці: «Як жінка в науці, я щиро сподіваюся, що моє здобуття Нобелівської премії надішле меседж для молодих жінок повсюдно, що двері відкриті для них, і що вони повинні слідувати своїй мрії». («As a woman in science, I sincerely hope that my receiving a Nobel Prize will send a message to young women everywhere that the doors are open to them and that they should follow their dreams»)